vesti24.mk

Tag : Детска клиника

ВЕСТИ

На Клиниката за Детски болести нема да се хоспитализираат возрасни пациенти со коронавирус

admin
Mинистерството за здравство ја информира јавноста дека возрасни ковид пациенти нема да се хоспитализираат на Клиниката за детски болести во Скопје. -Единствени возрасни пациенти на...
ВЕСТИ

Црвениот крст почна кампања за набавка на инкубатор за бебиња сместени на Детската клиника

admin
Црвениот крст во рамки на одбележувањето 75 години постоење денеска ја најави кампањата за обезбедување парична донација за Одделот за неонатологија при Универзитетска клиника за...
ВЕСТИ

Црвениот крст ќе најави кампања за набавка на инкубатор за бебиња сместени на Детската клиника

admin
Црвениот крст во рамки на одбележувањето 75 години постоење ќе спроведе кампања за обезбедување парична донација за Одделот за неонатологија при Универзитетска клиника за детски...
ВЕСТИ

Од Детска клиника со детали за пожарот: Нема повредени пациенти!

admin
На одделението за хематолошки болести при Клиниката за детски болести, вечерва настана пожар на терасата на првиот кат, информираат од Детската клиника. -Противпожарната екипа веднаш...