vesti24.mk

Tag : деца и млади

ВЕСТИ

За вакцинација пријавени над 1600 деца и млади

admin
Од понеделник почнува вакцинирањето на деца и млади од 12 до 18 години. Според податоците од националниот систем „Мој Термин“ до вчера напладне вкупно 1623...