vesti24.mk

Tag : деца

ЗАБАВА

Овие прашања НЕ им ги поставувајте на децата

admin
Психологот Сиги Коен, специјалистка за развој на детето, редовно објавува совети за родителството на „Тик-ток“. Овојпат, таа открива зошто малите деца одбиваат конкретно да одговорат...
ЗАБАВА

ОПСЕСИЈА ИЛИ САМО ОБИЧЕН ФАН: Ротундо си ги именувал ќерките по Марадона, а сега сопругата закажала царски рез на првата годишнина од смртта на фудбалксата легенда

admin
Голем обожавател на славниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, кој пред 10 години на своите ќерки-близначки им ги дал имињата Мара и Дона, сега има...
ЗАБАВА

Оваа фотографија предизвика многу коментари: Возрасните се налутија, а вистината е слатка

admin
На социјалните мрежи се појави фотографија на две дечиња кои седат на трибините на меч во Германија и пијат нешто што наликува на пиво, а...
ЗАБАВА

Децата наследуваат интелегенција од својата мајка, еве што треба да знаете

admin
Познатата поговорка „Убав/а на мама, паметен/а на тато“ и не толку вистинита, бидејќи изгледа дека интелегенцијата пред се ја наследуваме од мајката. Научниците уште во...
ЗАБАВА

Вест за сите родители: Која е совршената разлика во годините меѓу децата?

admin
Кога го имате првото дете, честопати, по некое време, Вашите мисли почнуваат да се вртат кон второ дете… Ако сакате уште едно дете, можеби се...
ЗАБАВА

Тргнете ги децата од пред телевизор, влијанијата се штетни за најмалите

admin
Ако вашето дете има помалку од пет години, треба да го заштитите од штетното влијание од малите екрани, предупредуваат американски научници. Додека многу студии се...
ЗАБАВА

Сите родители го мислат најдоброто за своите деца, но овие работи не смеете да ги кажувате пред нив

admin
Јасно е дека родителите го мислат најдоброто за своите деца. Но, да бидеме искрени и тие грешат понекогаш. Постојат зборови и реченици кои никогаш не...
ВЕСТИ

За корона скрининг во училиштата ќе се бара согласност од родителите

admin
Неделава надлежните започнуваат со опсежна анализи детален скрининг на генералната здравствена состојба на населението. Во однос на скринингот на училиштата, кој е најавен од министерот за...
ЗАБАВА

Добро е да го разладите автомобилот со клима, но ако во него има деца – овие работи мора да ги знаете

admin
Ако имате мало дете и планирате да патувате на одмор со автомобили кои имаат клима, има некои работи на кои треба да обрнете внимание. Децата...
ЗАБАВА

Ги следи среќа: Децата родени во август се посебни, лесно е да ги засакаш

admin
Децата родени во август се или Лавови или Девици според хороскопот. Лесно е да ги засакаш, имаат многу цврсти карактерни особини. Предодредени се за ведрина....