vesti24.mk

Tag : децентрализација

ВЕСТИ

Таравари разочаран од Владата: Цело време се говори за децентрализација, а се носат закони за централизација на образовните и здравствените институции

admin
Утринава во „Утрински брифинг“ свое јавување имаше и градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари кој што посочи дека, за жал, оваа Влада наместо закони за...