vesti24.mk

Tag : дејан георгиевски

ВЕСТИ

Мицкоски и Георгиевски заедно го искачија Водно: Дејан шампионе ти посакувам уште многу успеси и високо кренато знаме на нашата Македонија

admin
Местото на шампионот е на врвот, овој пат кон нашето Водно, неполитички и спортски, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објавувајќи фотографии од него со...
ВЕСТИ

Мицкоски: Дејане шампионе, донесе радост на Македонија

admin
Историски резултат на Дејан Георгиевски. Сребро за Македонија! Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски му порача: „Дејане шампионе донесе радост на Македонија. Вака се сака и...
ЗАБАВА

Интевју со европскиот шампион во олимписко таеквондо Дејан Георгиевски: Ми фалат медали уште од светско првенство и олимписки игри, одам по нив

admin
Дејан Георгиевски е европски шампион во олимписко таеквондо. На ова младо и талентирано момче му фалат медали уште од светско првенство и олимписки игри, па...