vesti24.mk

Tag : Дејан Трајковски

ВЕСТИ

Проф. Трајковски за Канал 5: Вирусот се шири многу побрзо претходно, пикот можен и за две недели

admin
Зголемената преносливост на вирусот ќе го донесе пикот на четвртиот КОВИД бран многу порано. Математичките пресметки на професорот Дејан Трајковски покажале дека во моментов едно...
ВЕСТИ

Проф. Трајковски: Делта сојот започна да се шири, можеби е дури веќе доминантен во Македонија

admin
Професорот по теоретска механика, Дејан Трајковски кој на дневна основа статистички ги следи сите официјални информации поврзани со коронавирусот вчера на социјалните мрежи напиша дека...
ВЕСТИ

Трајковски: Грешката на извршната власт досега со глава ја платиле 1.300 лица, ќе ја платат уште толку до смирување на пролетниот бран

admin
12.04.2021. Кој можеше да помисли дека Македонија ќе ја надмине дури и Белгија според кумулативниот број на починати на милион жители? Италија и Словенија ги...
ВЕСТИ

Професор Трајковски: Никогаш не е доцна за акција, но очигледна е стратегијата на здравствените власти да не го сопираат заразувањето, туку да ја зголемуваат прележаноста

admin
Професорот по теоретска механика, Дејан Трајковски, кој на дневна основа статистички ги следи сите официјални информации поврзани со коронавирусот на својот Фејсбук профил пишува дека...