vesti24.mk

Tag : Дејвид Гаут

ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Излегол од затвор и му пресудиле: Убиен на истото место каде што пред 33 години брутално убил бебе

Ferad Aruc
54-годишниот Дејвид Гаут е пронајден мртов во својот дом во Велс, а како што пренесуваат локалните медиуми, полицијата се уште го нема откриено начинот на...