vesti24.mk

Tag : дива населба

МАКЕДОНИЈА

Семејствата на осудените за „Дива населба“ ќе добијат 290.000 евра од Косово

admin
Косовската Влада донесе одлука со која ќе издвои 290.000 евра на име трошоци на семејствата за осудените во случајот за кумановската „Дива населба“. Секое семејство...
Uncategorized

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се препукуваат за Диво Насеље

admin
Двете најголемите политички партии, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, преку соопштенија им оддадоа почит на осумтемина полицајци кои загинаа во полициската акција во кумановско Диво Насеље пред...