vesti24.mk

Tag : дивина

ЗАБАВА

„Ова е најчудната работа што некогаш сум ја сретнал“: Пилот во дивината забележал мистериозен монолит (ВИДЕО)

admin
Мистериозен монолит е откриен во оддалечен дел на американската држава Јута, а владините претставници го забележале додека броеле муфлони од хеликоптер во областа. Според „Гардијан“,...