vesti24.mk

Tag : диви животни

ЗАБАВА

Во последните 50 години исчезнале две третини од дивите животни на светот

admin
Светската популација на цицачи, птици, водоземци, влекачи и риби се намалила во просек за две третини за помалку од половина век, се вели во извештајот...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Што се може да ви се случи кога диво животно ќе ви дојде во двор?

admin
Оние кои живеат надвор од градот, без разлика дали станува збор за село или планина или некоја приградска населба, понекогаш имаат прилика да присуствуваат на...