vesti24.mk

Tag : диви трки

МАКЕДОНИЈА

Полициска акција вчера вечер: Еден приведен и 135 сообраќајни казни за диви трки со мотори во Скопје

admin
Едно лице е приведено поради сомнение за сторено кривично дело, а вкупно 135 мерки за сторени сообраќајни прекршоци се преземени од страна на Министерството за...