vesti24.mk

Tag : диво магаре

ЗАБАВА

Се роди Африканско диво магаре во зоолпшка градина во Велика Британија

admin
Во зоолошката градина Марвел во областа Винчестер во Велика Британија, се роди примерок од еден од најретките и најзагрозени животински видови на планетава – африканското...