vesti24.mk

Tag : Диво Насеље

ВЕСТИ

Шест години од „Диво насеље”: Да не се повтори и да не се заборави

admin
Денеска се навршуваат шест години од оружената престрелка во кумановско „Диво Насеље“ во која загинаа осум припадници на безбедносните сили. Куманово се сеќава на 9...
ВЕСТИ

Кумановската група до судијата: Зборувај албански, тука е Албанија, вие “избеглици” сте дојдени тука

admin
Со една минута молчење за паднатите другари во населбата Диво Насеље, започна судската расправа во Апелациониот суд во Скопје во случајот “Диво Насеље“. Судењето започна...
МАКЕДОНИЈА

Ахмети: Осудените од „Монструм“ и „Диво Насеље“ ќе се ослободат, тоа е дел од Тиранската платформа (видео)

Ferad Aruc
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети во вчерашното гостување на Алсат телевизија зборувајќи за реализацијата на Тиранската платформа, која тој ја ословува како договор, рече дека...
МАКЕДОНИЈА

Нови протести за случајот „Диво Насеље“

admin
Протести на семејствата и блиски на Албанците осудени со пресудата за „Диво Насеље“ се најавуваат за петок, 10-ти ноември во 12,30 часот на плоштадот Скендербег...
МАКЕДОНИЈА

Запалено македонското знаме по пресудите за „Диво Насеље“

admin
“Skifterët”, навивачите на фудбалскиот клуб од Гњилане, Косово, во знак на протест поради пресудите што се случија денеска во Скопје, за случајот “Диво насеље”, го...
МАКЕДОНИЈА

МВР најави затворање на улиците во Скопје – ќе се соопшти пресудата за „Диво насеље“

admin
Скопскиот Кривичен суд денеска треба да ја соопшти пресудата за настаните во кумановската Дива населба во мај 2015 година во кои загинаа осуммина припадници на македонските...
Uncategorized

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ се препукуваат за Диво Насеље

admin
Двете најголемите политички партии, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, преку соопштенија им оддадоа почит на осумтемина полицајци кои загинаа во полициската акција во кумановско Диво Насеље пред...