vesti24.mk

Tag : Диета

ЗАБАВА

Вкусна диета: За три дена ќе симнете 5 килограми, но неколку правила не смеете да прекршите

admin
Совршен избор доколку овој викенд треба да сте послаби за – 5 килограми. Внесувате многу малку калории, но благодарение на компирот ќе се чувствувате сити...
ЗАБАВА

Ви требаат 3 дена: Еве како да го прочистите вашиот организам од токсини

admin
На телото повремено му е неопходен одмор од масна и зачинета храна и прочистување, а тоа најлесно се постигнува со овошје, зеленчук, супи… За брза...
ЗАБАВА

Откриена е диетата на Роналдо: Јаде само три вида храна и пие многу вода

admin
Кристијано Роналдо е најдобриот стрелец на Европското првенство по групната фаза. Тој постигна пет погодоци, а неговата Португалија во недела ќе игра со Белгија во...
ЗАБАВА

Откриена е диетата на Роналдо: Јаде само три вида храна и пие многу вода

admin
Кристијано Роналдо е најдобриот стрелец на Европското првенство по групната фаза. Тој постигна пет погодоци, а неговата Португалија во недела ќе игра со Белгија во...
ЗАБАВА

НОВА ХИТ ДИЕТА СО ЈАЈЦА И ПОРТОКАЛИ – за 15 дена ќе ослабете 15 килограми!

admin
Се заснова на точно утврдени правила … Оваа диета е наменета за дебели луѓе, но и за оние кои имаат проблеми со варење или нечиста...
ЗАБАВА

Најидеалната диета после празниците: Практикувањето на оваа навика секое утро брзо ќе ги стопи наталожените килограми

admin
Оваа диета позната како аса-банана е развиена од јапонски нутриционисти, но не вклучува диета базирана само на ова овошје. Во исхраната не постои строго одредување...
ЗАБАВА

ОВА Е КЛУЧЕН ДЕН ДА СЕ ДРЖИ ДИЕТА: За сите е иста, а причината ќе ве изненади!

admin
Празниците завршија, кога уживавме во богат оброк, но донесуваме и одлуки за 2021 година, во која планираме да бидеме подобри, поздрави, можеби дури и потенки....
ЗАБАВА ЗДРАВЈЕ

Јо-јо ефектот е кошмар кога држите диета, еве зошто килограмите се враќаат!

admin
Проблемот со кој се соочуваат многу луѓе за време на диетата е таканаречениот јо-јо ефект. Ефектот јо-јо значи дека луѓето губат телесната тежина неколку пати,...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Оваа ‘диета’ веројатно никогаш не ви паднала напамет, а симнува килограми како од шега

admin
Стапувањето во брак може да биде еден од најдобрите начини за слабеење, покажале резултатите од најновото истражување објавено во магазинот „Personal Relationship“. Мажите и жените...
ЗАБАВА

Оваа диета веројатно никогаш не би ви паднала на памет, а намалува килограми како од шала!

admin
Стапувањето во брак може да биде еден од најдобрите начини за слабеење, покажале резултатите на најновите истражувања објавени во весникот „Personal Relationship“. Мажите и жените...