vesti24.mk

Tag : Диета

ЗАБАВА

Прочитајте и запомнете: 15 правила за симнување на 15 килограми

admin
Ова се правилата на таканаречената француска диета. 1) Избегнувајте крајности како глад и прејадување.2) Не се оптоварувајте со јадење и диета.3) Не прескокнувајте оброци и...
ЗАБАВА

Војничката диета е вистинско чудо: Симнува и повеќе од 5 килограми за само 3 дена!

admin
Токму тоа го ветува војничката диета и затоа е популарна ширум светот. Искуствата на корисниците се повеќе од позитивни и се смета за најбрзата и...
ЗАБАВА

Експресна диета со домати: Топи килограми за само неколку денови

admin
Доматите се веројатно меѓу најчестите, најбарани и најпопуларни зеленчуци во светот. Според многумина, доматите се всушност овошје, но заради нивниот одличен вкус, спорот за овошје...
ЗАБАВА

Ова е единствен начин на исхрана кој засекогаш го симнува вишокот на килограми

admin
Многу луѓе имаат негативен став во врска со инсулинот, бидејќи со бројните болести нивото на овој хормон во организмот се зголемува и луѓето никогаш не...
ЗАБАВА

Јадете храна со негативни калории и килограмите сами ќе си заминат

admin
Диетата со негативни калории се заснова на следната теорија: вашето тело согорува калории кои се потребни за хемиските процеси на разложување на храната. Но, одреден...