vesti24.mk

Tag : дизел

ЕКОНОМИЈА МАКЕДОНИЈА

Без давачките кон државата, литар дизел би чинел 39 денари

admin
Литар безоловен бензин и дизел за 39 денари. Толку би чинело горивото на бензинските пумпи ако од малопродажната цена се одбие делот кој оди во...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Ново поскапување на бензините во Македонија – од понеделник нови цени

admin
Регулаторна комисија за енергетика пред две недели донесе одлука за промена на цените, по која бензините повторно поскапеа. Рафинериските цени на нафтените деривати се зголемуваат...
АВТОМОБИЛИ

Судот ги спаси VW дизел изведбите во Дизелдорф

Ferad Aruc
Судот во Дизелдорф не го прифати барањето на еколошките организации Deutsche Umwelthile (DUH) да го забрани пристапот на дизел возила, производство на Volkswagen, на улиците...
ЖИВОТ

Трик кој ќе ве спаси – како да спречите смрзнување на дизел горивото

admin
Голем број на сопственици на автомобили со дизел мотор веке го искусиле проблемот „смрзнување“ на горивото, кога не можеле да ги стартуваат своите автомобили. Разни...