vesti24.mk

Tag : дизниленд

ЗАБАВА

Двојно изненадување: Тој ја запроси во Дизниленд, а таа имаше уште подобра вест за него (ВИДЕО)

admin
Дизниленд за многумина, па така и за Самер и Вејвс е „најсреќното место на светот“. Двајцата подготвувале изненадување за својата љубов. Момчето планирало да ја...
ЗАБАВА

Дизниленд во Хонг Конг повторно ќе биде отворен

admin
Тематскиот парк Дизниленд во Хонг Конг ќе биде повторно отворен за јавноста в петок, со намален капацитет и дополнителни здравствени мерки. Во соопштението се вели...
ЗАБАВА

Дизниленд во Хонг Конг повторно ќе биде отворен

admin
Тематскиот парк Дизниленд во Хонг Конг ќе биде повторно отворен за јавноста в петок, со намален капацитет и дополнителни здравствени мерки. Во соопштението се вели...
ЗАБАВА

Повторно се затвора Дизниленд во Хонг Конг

admin
Забавниот Дизниленд парк во Хонг Конг повторно ќе биде привремено затворен, откако властите воведоа забрана за јавни собири на повеќе од четири лица. Властите во...
ЗАБАВА

„Волт Дизни” има загуби од 175 милиони долари заради коронавирусот

admin
Компанијата „Волт Дизни“ соопшти дека претрпела загуби од 175 милиони долари заради затворањето на своите забавни паркови „Дизниленд” во Шангај и Хонг Конг. Двете тематски...
ЗАБАВА

Емоциите ќе ве надвладеат: „Снежана“ утеши момче со аутизам кое имаше напад на бес во Дизниленд (ФОТО)

admin
Постапката на вработена во Дизниленд ќе ви ја врати вербата во човештвото. Преправена во „Снежана“, таа смири и утеши момче кое имаше напад на бес...
ЗАБАВА

Дизниленд отвора забавен тематски парк „Војна на ѕвездите“

admin
Американскиот синџир забавни паркови Дизниленд најави неколку тематски паркови инспирирани од „Војна на ѕвездите- На работ на галаксијата“, а првиот што ќе го отвори за...