vesti24.mk

Tag : дизни

ЗАБАВА

Дизни го згасна брендот „20th Century Fox“

admin
Твенти сенчури фокс (20th Century Fox), еден од најпознатите брендови во историјата на филмската ТВ индустрија веќе не постои, откако сопственикот, компанијата „Волт Дизни“, објави...
ЗАБАВА

30 часа ја китела елката инспирирана од „Убавината и ѕверот“, резултатот е фамозен (ФОТО)

admin
Обожавателка на приказните на Дизни, Сиан Тесдејл од Свонси, поминала 30 часа во украсување на новогодишна елка инспирирана од „Убавицата и ѕверот“. Оваа 29-годишна жена...