vesti24.mk

Tag : дилери

ВЕСТИ

Полициски акција денеска кај Сопот – приведени двајца дилери на хероин од Прилеп

admin
Во полициска акција на патарината кај Сопот попладнево се уапсени двајца дилери на хероин од Прилеп. Како што информираат за МИА од МВР, повеќе детали...
ВЕСТИ

Приведени двајца дилери од Карпош – кај нив полицијата пронашла и запленила амфетамин и марихуана

admin
На 24.03.2021 по претходно добиени оперативни сознанија, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Скопје на ул....
ЗАБАВА

Дрогата им го спаси животот на криумчарите: Колумбиската морнарица налета на наркодилери кои преживеале бродолом (ВИДЕО)

admin
Колумбиската морнарица спаси од Тихиот Океан три лица кои се држеле за необичен сплав направен од 1,2 тони кокаин спакуван во пакети. Тие спасот од...
ЦРНА ХРОНИКА

Кои се главни актери и како функционира албанската нарко мафија

Ferad Aruc
Околу 70% од европскиот пазар на наркотици кои се продаваат на мало, на непосредните дилери, се наоѓа во рацете на албанската мафија.  Проценката е дека...