vesti24.mk

Tag : димитар апасиев

ВЕСТИ

АПАСИЕВ ДОБИ НОВ ПОДАРОК ОД ЗАЕВ, пари за реновирање семејна куќа

admin
Првото пратеничко прашање на Димитар Апасиев, пратеник на Левица, беше – барање да се реновира куќата во Велес на семејството Апасиеви. Иако има стотина куќи...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Апасиев: (Северна) Македонија ќе треба да му плати оштета на Груевски

Ferad Aruc
Професорот Димитар Апасиев, за нефер судењето и нелегално апсење на поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, вели дека (Северна) Македонија ќе треба да...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Димитар Апасиев: Тикви со расол е готово, има уште шест фази

Ferad Aruc
Професорот Димитар Апасиев на својот Фејсбук профил се огласи по одлуката на Собранието да го менува Уствот. И Џоле вака мислеше коа ја даваше аболицијата…...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Апасиев: Без потпис од Иванов, договорот со Грција пропаѓа

admin
Професорот по право на Штипскиот Универзитет и воедно член на президиумот на Левица, Димитар Апасиев истакна дека преговорите кои ги води македонската со грчката влада...