vesti24.mk

Tag : Димитар Димовски

ВЕСТИ

Димовски: Поради мојата љубов кон Македонија четврта година сум предмет на политички прогон- слушам ќе го прошират со трет, повторно монтиран кривичен предмет

admin
Веќе четврта година сум предмет на политички прогон од страна на власта, заради моето политичко дејствување и мојата љубов кон Македонија. Деновиве слушам дека тој...
ВЕСТИ

Димовски до Ковачев: Тоа што сте нашле квислинзи на власт, не значи дека Македонците ќе ви попуштат, ние ќе пееме за Јане, оној од чие спомнување се плашите

admin
МАКЕДОНИЈА ИМА СВОИ ИНТЕРЕСИ, СВОЈА ПОЛИТИКА И СВОЈА ИДНИНА, АНДРЕЈ КОВАЧЕВ. А ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ Е ПРЕДВОДНИК НА ОТПОРОТ И ПОСЛЕДНИОТ БЕДЕМ, КОЈ ВО СТОИ НА...
ВЕСТИ

Димовски ги повика граѓаните на утрешниот протест: Се гледаме на барикадите

admin
Димитар Димовски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук ги повикува сите граѓани утре да им се придружат на протестот организиран од партијата. -Се гледаме на...
ВЕСТИ

Димовски: На 12-ти април, вечерта, ќе ја славиме големата победа над ова зло

admin
Денеска, со кампањата Обновата пред Вашиот дом, бевме во селата Робово и Умлена, како и во градот Пехчево, истакна членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Димитар...