vesti24.mk

Tag : Димитриевска Кочовска

ВЕСТИ

Димитриевска Кочовска: Ребаланс на Буџетот требаше да се направи уште во март

admin
Дополнителната заменик-министерка за финансии, Гордана Димитриевска-Кочовска за „Детектор“ истакна дека со зголемувањето на акцизата за нафтените деривати буџетот во идеални услови до крајот на годината...