vesti24.mk

Tag : Димовски

ВЕСТИ

Нов скандал: Државната лотарија потрошила не 6,5 туку скоро 14 милиони евра за машини за коцкање!

admin
Неверојатни 13,9 милиони евра, а не 6,5 милиони потрошила државната Лотарија на Макеоднија за коцкарски слот-машини. Пратеникот Илија Димовски на својот фејсбук профил откри дека...
ВЕСТИ

Димовски: Јавното обвинителство е мртво за предмети откако СДСМ е на власт

admin
Она што е резултат од последниве три години е што нема ништо, никаква истрага за десеттина предмети. Некои од нив се тендери во здравство, во...