vesti24.mk

Tag : димче арсовски

ВЕСТИ

Арсовски: Единствената вина за лагите за ДУП-от кај Холидеј Ин ја носат Богдановиќ и Шилегов

admin
Како што знаете, лагите и лажните ветувања на СДСМ, Шилегов и Богдановиќ излегоа на виделина. Цели 3 години СДСМ Шилегов и Богдановиќ ги лажеа најбрутално...
ВЕСТИ

Арсовски: Секојдневно во градот се случуваат убиства како на мафијашки филмови, за тоа е директно одговорна Владата која што го штити криминалот

admin
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со криминално...
ВЕСТИ

Арсовски: 280.000 евра за кампања за спречување корупција – нов скандалозен тендер

admin
Вчера објавив еден тендер оглас јавна набавка како и да ја наречеме, кој го огласија во Владата, 300.000 евра со ддв, за маркетинг услуги за...
ВЕСТИ

Арсовски: Уште ќе молчите или ќе одговорите дали комбето во кое е фатена дрогата вчера е на фирма поврзана со Трајче Заев и Бобан Заев?

admin
Уште ќе молчите или ќе одговорите дали комбето во кое е фатена дрогата вчера е на фирма поврзана со Трајче Заев и Бобан Заев?, прашува...
ВЕСТИ

Арсовски: Попишувач во Сарај било лице уапсено за трговија со дрога во акцијата Планина

admin
Политизирањето на пописот со ангажирање на партиски лица доведе до тоа да едно од лицата уапсени за трговија со дрога во акцијата „Планина“ бил попишувач...
ВЕСТИ

Арсовски: Во Македонија не се знае кој е криминалец, а кој власт – институциите под Заев трет ден молчат за претепувањето и обидот за убиство во Струмица

admin
Во Македонија не се знае кој е криминалец, а кој е власт. Институциите под Заев трет ден молчат за претепувањето и обидот за убиство во...
ВЕСТИ

Арсовски: Со Џони Заев Инглиш сѐ е можно – дали зборувал со МИ-6 или со руските пранкери за вакцини?

admin
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски се шегува со изјавата на премиерот Зоран Заев дека преговарал со тајни служби за вакцините. Имајќи го предвид и неговото...
ВЕСТИ

Арсовски: Народот нема пари леб да јаде, а СДСМ дели милиони за маркетиншки услуги

admin
СДСМ се единствена власт во светот што во време на корона пандемија делат тендери за организирање настани на институции, кога во цел свет е масовно...
ВЕСТИ

Арсовски со одговор до МЗ и Филипче: Премиерката Брнабиќ изјави дека илегално се вакцинира, пративте ли демант до неа

admin
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски преку статус на Фејсбук ги прашува Министерството за здравство и министерот Венко Филипче дали побараа извинување од премиерката на Србија...
ВЕСТИ

Арсовски: „Кај си љубави“ и „домат“ дипломатијата ни се удри од глава – решението е во Влада за национален спас

admin
Република Македонија од вчера, покрај здравствената ситуација, во која што се наоѓа во прилично сложена и сериозна ситуација и на надворешен план. Владата на Зоран...
ВЕСТИ

Арсовски: Кирацовски призна на Суд дека бил на состанок за Старечки дом со Силјан Мицевски, Боки 13 и Наташа Петровска

admin
Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ денес беше на рочиште, каде што е тужен од страна на поранешниот пратеник и генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски....
ВЕСТИ

Кузеска призна Аватар од дискотека се преименува во кафуле

admin
Портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска, во гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 телевизија призна дека ноќниот клуб Аватар продолжил со работа и по...
ВЕСТИ

Арсовски: Омилената агенција за обезбедување на власта, покрај милионите евра од универзалниот снабдувач, добива државни и општински тендери со вртоглави суми

admin
Омилената агенција за обезбедување на власта со газда струмичанец покрај од универзалниот снабдувач со електрична енергија добива тендери со вртоглави суми и од други државни...