vesti24.mk

Tag : дим

ЗАБАВА

Знаете ли дека во цигарите се додава шеќер? Научниците објаснија зошто

admin
Мал број се пушачите кои знаат дека во цигарите се додава шеќер, покажало новото истражување. Истовремено малкумина се свесни дека со додавање на шеќер во...