vesti24.mk

Tag : диносауруси

ЗАБАВА

Верувале или не: Половина од Американците веруваат дека диносаурусите сѐ уште постојат

admin
Не е шега. Последните истражувања покажаа дека скоро половина од Американците веруваат дека диносаурусите сè уште постојат во некои делови на светот. Истражувањето е спроведено...
ЗАБАВА

Може ли науката да ги воскресне диносаурусите?

admin
Постојат повеќе случаи каде што научници откриле крв од диносаурус зачувана во природни праисториски „капсули“, и со оглед на забрзаниот технолошки развој, а и поради...