vesti24.mk

Tag : диносаурус

ЗАБАВА

Дете пронајде редок скелет на диносаурус во Канада (ФОТО+ВИДЕО)

admin
Едно 12-годишно момче од Канада, при едно свое аматерско истражување, открило редок скелет на диносаурус стар 69 милиони години. Нејтан Храшкин рече дека бил „буквално...
ЗАБАВА

Пронајден диносаурус голем колку паметен телефон

admin
Археолози во САД го пронајдоа најмалиот диносаурус, засега познат, кој живеел во праисторијата. Суштеството било долго околу 10 сантиметри, односно не поголемо од денешен обичен...
ЗАБАВА

На Антарктикот откриена стапалка од диносаурус стара 200 милиони години

admin
Истражувачи на Антарктикот открија стапалка од диносаурус стара 200 милиони години, голема колку дланка, соопшти Германскиот федерален институт за геолошки науки од Хановер. За каков...