vesti24.mk

Tag : дино имери

ВЕСТИ КУЛТУРА

Концерт на Илкоски и Имери во Филхармонија

admin
Младите афирмирани уметници – виолинистот Бојан Илкоски и пијанистот Дино Имери, кои како дуо во изминатите седум години имаа заеднички концерти во земјава и во...