vesti24.mk

Tag : Дино Мерлин

ЗАБАВА

Ќерката на Дино Мерлин никогаш не се појавува во јавноста: Еве како изгледа таа

admin
Пејачот ретко зборува за своите деца и нивните успеси, но во една прилика истакала дека ќерката Наида не ја интересираат материјалните работи, како и дека...
ЗАБАВА

Весна Змијанац и Дино Мерлин ќе ја препеат „Јорговани“

admin
Една од најпопуларните песни во поранешна Југославија, „Кад замиришу јорговани“, ќе добие нова верзија. Песната повторно ќе ја испеат Дино Мерлин и Весна Змијанац, но...