vesti24.mk

Tag : дипломи

ЗАБАВА

Дали сте знаеле дека половина од вработените во Епл немаат факултетска диплома?

admin
Голем број студенти сметаат дека стекнувањето на факултетска диплома и задолжувањето со големи студентски кредити се единствениот начин за вработување во водечките светски компании како...
ЗАБАВА

Жените повеќе сакаат мажи со диплома

admin
Податоците од истражувањето на Техничкиот Универзитет Квинсленд во Австралија покажуваат дека образованието е најважна карактеристика, која денешните жени ја бараат кај мажите. Во студијата која...