vesti24.mk

Tag : директори

ВЕСТИ

Филипче си игра со медицинските лица, менаџери на здравствени установи делат награда на кој сакаат

admin
Состојбата со коронавирус пандемијата во државата е повеќе од 9 месеци, а ниту власта, ниту министерот за здравство Филипче не се способни да се надмине...
ВЕСТИ

Владата разреши 70-тина функционери, Васко Ковачевски нов директор на ЕСМ

admin
Владата на денешната седница донесе одлука да разреши или да отповика или да препорача разрешување или отповикување на 70-тина директори на државни институции и компании...
ВЕСТИ

СМЕНЕТИ ДЕСЕТИЦИ ДИРЕКЕТОРИ – Владата на Зоран Заев предмалку ја објави листата со имиња!

admin
Во однос на кадровските прашања Владата на Република Македонија ги разгледа и ги усвои кадровските предлози и заклучи да именува функционери и директори на органи,...