vesti24.mk

Tag : директор

ВЕСТИ

Професорите од средното уметничко незадоволни од изборот на новиот директор

admin
Професори од средното уметничко обвинуваат дека незаконски е поставен В.Д директорот во училиштето кој не ги исполнува условите. Собрале потписи со кои го бараат поранешниот...
ВЕСТИ

Директор на средно училиште доби кривична, организирал екскурзии без оглас и скапо им наплаќал на учениците

admin
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против И.А.(54) од с.Требиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење...
ВЕСТИ

СДК: Додека сите чекаат план за онлај настава, директорот и вработените на бирото за развој на образованието отишле на колективен одмор

admin
Над 200 вработени во Бирото за развој на образованието и директорот си отишле на колективен годишен одмор без да ја изработат програмата за скратен наставен...
ЗАБАВА

Дизни доби нов директор

admin
Генералниот директор на Волт Дизни – Боб Ајгер неодложно ја напушта позицијата, соопштија денеска оттаму. Компанијата како негова замена, го именуваше Боб Чапек. Тој доскоро беше...
ЗАБАВА

Како бебе бил оставен во контејнер за ѓубре, а денес е директор на компанија вредна 62 милиони долари

admin
Фреди Фигерс како бебе бил оставен во контејнер за ѓубре. Денес е извршен директор на компанија вредна 62 милиони долари. Тој е роден во градот...
ЗАБАВА

Директорот на Мекдоналдс доби отказ поради врска со вработена

admin
Американскиот синџир на брза храна Мекдоналдс го отпушти извршниот директор Стивен Истербурк поради интимна врска со вработена. Директорот доби отказ бидејќи неговото однесување претставува кршење...
ВЕСТИ

„ДНО“: Директорот на македонската опера и балет ќе ги казнува вработените доколку хранат мачки, а хонорарците ќе ги брка! (ФОТО)

admin
Оперскиот пејач Игор Дурловски на својот Фејсбук профил сподели соопштение кое било поставено пред службениот влез на Македонската опера и балет (по ново Национална опера...
ВЕСТИ

Директорот на ИРИ од Вашингтон за Гласот на Америка за аферата „Рекет”: Многу е загрижувачки, истрагата да оди до крај

admin
Многу е загрижувачки ако е точно, изјави директорот за Европа во ИРИ Пол Мекарти, во интервју за ВОА. – Судските институции во С. Македонија треба...
ВЕСТИ

Директорот на скопската Зоолошка со тешки навреди за дијаспората поради Тамара: „Гнаси, рмбаjте, никад да не се вратите“ (ФОТО)

admin
Директорот на скопската Зоолошка градина, Ѓорѓи Галетановски, преку статус на својот Фејсбук профил упати жестоки навреди кон македонските иселеници и дијаспората, поради нивното негласање и...
ВЕСТИ

Владата иако вети дека директорот на Шутка Ѓоко Котевски ќе биде разрешен по изборите тој се уште остварува партиски приватни средби (ФОТО)

admin
Директорот на управата за извршување санкции Јовица Стојановиќ и директорите на затворите од СДСМ остваруваат партиски приватни средби. Сепак на овие партиски средби не се...