vesti24.mk

Tag : дискриминација

ЗАБАВА

Слеп човек го тужи „Плејбој“: Нивната веб-страница не е достапна за лица како мене

admin
Слеп човек го тужи светски познатиот магазин „Плејбој”, бидејќи нивната веб-страница не е достапна за лица со оштетен вид, објавија светските новински агенции. Доналд Никсон...