vesti24.mk

Tag : Дијабетес

ЗАБАВА

СТУДИЈА: 21% дијабетичари позитивни на Ковид-19 умираат по 28 дена хоспитализација

admin
Секој петти пациент со дијабетес примен во болница со коронавирус умира во рок од 28 дена, според резултати од новата студија. Студијата е на Универзитетот...
ВЕСТИ СВЕТ

Додека го чекала Трамп, еден детаљ привлекол внимание: Што има британската премиерка на раката?

Ferad Aruc
Американскиот претседател Доналд Трамп моментално е во посета на Велика Британија, а во оваа прилика се нашол и на рандом ручек со премиерката Тереза Меј....