vesti24.mk

Tag : дијагностицирање

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Паметните телефони ќе дијагностицираат коронавирус

admin
Камерата на секој паметен телефон ќе може да дијагностицира присуство на коронавирус, соопштија група научници од калифорниските универзитети во Беркли и Сан Франциско, нагласувајќи дека...