vesti24.mk

Tag : дијалог

СВЕТ

Сеул го повика Пјонгјанг на преговори на високо ниво

Ferad Aruc
Јужна Кореја им предложи на властите во Пјонгјанг од 9 јануари да започнат преговори на високо ниво. Поканата доаѓа откако севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека...