vesti24.mk

Tag : Дијамин

ТЕХНОЛОГИЈА

Откритие кое засекогаш ќе го промени војувањето: Материјал потенок од хартија, при удар на куршум станува поцврст од дијамант!

Ferad Aruc
Новиот материјал кој што го создадоа научниците на Сити Универзитетот од Њујоршкиот напреден истражувачки центар е тенок како алуминиумска фолија, но станува неверојатно цврст кога...