vesti24.mk

Tag : Дијаспора

ВЕСТИ

Преку апликацијата за самопопишување досега евидентирани 82.106 лица

admin
Преку онлајн апликацијата за самопопишување досега од странство се евидентирани 82 106 лица, процесот продолжува до 21 април. Преку апликацијата се попишуваат македонските државјани кои...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Дијаспората се јави и секогаш ќе се јавува кога власта на чело со Заев сака да ја укине- тие не се откажуваат од гласање на изборите

admin
Македонската дијаспора едногласна во одуката дека мора и сака да гласа на претстојните парламентарни избори кога и да се случат. Откако вчера споделивме неколку статуси...
ВЕСТИ

Во среда завршува пријавувањето на дијаспората за изборите

admin
Во среда на полноќ (11 март) завршува пријавувањето на македонските државјани кои работат и живеат во странство за гласање на парламентарните избори закажани на 12...
ВЕСТИ

Директорот на скопската Зоолошка со тешки навреди за дијаспората поради Тамара: „Гнаси, рмбаjте, никад да не се вратите“ (ФОТО)

admin
Директорот на скопската Зоолошка градина, Ѓорѓи Галетановски, преку статус на својот Фејсбук профил упати жестоки навреди кон македонските иселеници и дијаспората, поради нивното негласање и...
ВЕСТИ

Дијаспората гласаше, еве ја излезноста- гласале и седум од 12 во куќен притвор

admin
Најголема излезност до 18:30 часот е забележана во дипломатско-конзуларните претставништва во Берлин (64,47 отсто), Букурешт (64,29 отсто), Загреб, (61,11 отсто) Сараево (61,70) и Хаг (60...
ЖИВОТ ЗАБАВА

Кристина Петревски: Македонската убавица на дијаспората (ФОТО)

Ferad Aruc
Нашата убавица на дијаспората од Македонија која живее во Австралија и е најубавата Македонка во тој континент и пошироко која има најмногу фанови на Инстаграм...