vesti24.mk

Tag : добитник

ЗАБАВА

Добил 24 милиони евра на лото, го испуштил рокот за подигнување и останал со празни раце!

admin
Купувачот на добитното лото-ливче од новогодишната томбола во Бразил, не пошол во државната банка „Каикса“ навреме, за да ги подигне своите 160 милиони бразилски реали...
МАКЕДОНИЈА

Македонец со нова среќа во „Моцарт“, голема добивка падна и во Охрид

Ferad Aruc
Продолжува трендот на големи добивки во Македонија. По Прилеп сега „избувна“ и Охрид каде играч на обложувалница  со уплата од само 20 денари успеа да...