vesti24.mk

Tag : добитно ливче

ЗАБАВА

Девојка се пофалила со добитното ливче на Фејсбук, па доживеала пекол кога отишла во обложувалницата

admin
Полицијата во хрватска добила чудна пријава од 27 годишна девојка која била измамена за повеќе стотина хрватски куни. Имено девојката на 17 јануари откако дознала...
ЗАБАВА

Ретко кој би го направил ова: Најде добитно ливче од еден милион долари, па го вратил на сопственикот

admin
Кал Пател, кој работи во мала продавница на неговите родители во Салина, Канзас, пронашол ливче за лотарија со добитна комбинација кое купувач случајно го заборавил...