vesti24.mk

Tag : доброволец

ЗАБАВА

Трогателна приказна на доброволец од Карабах: Кучето го чека пред болницата додека не оздрави (ВИДЕО)

admin
Верното куче 20 дена го чека доброволецот повреден во Карабах на вратите на една ереванска болница. Волонтерот Ромик Ахекјан го спасил своето куче кога шетајќи...