vesti24.mk

Tag : Договор за добрососедство

МАКЕДОНИЈА

СМК: Семакедонски пoротест во Швајцарија, Германија, Франција, Италија и Велика Британија (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Македонските заедници во Швајцарија, Германија, Франција, Италија и Велика Британија денеска одржуваат протести за заедничка и унитарна Македонија, соопшти Светскиот македонски конгрес. Македонската заедница во...