vesti24.mk

Tag : Договор за името

Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ЦИПРАС ГО НОКАУТИРАШЕ ЗАЕВ И НЕГОВАТА ВЛАДА: Владата во Скопје лаже, добро знаат дека со договорот никаде не се признава Македонска нација!

admin
Грчкиот премиер Алексис Ципрас го обвини Зоран Заев и неговата владата дека лажат во врска со договорот, потенцирајќи дека се лаги тврдењата на Македонската влада...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Грчкиот парламент започна расправа по барањето за недоверба на владата на премиерот, Алексис Ципрас поради договорот со Македонија

admin
Грчкиот парламент започна расправа по барањето за недоверба на владата на премиерот, Алексис Ципрас. Барањето го поднесе лидерот на најголемата опозициска партија, „Нова демократија“, Киријакос...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Со патриотски песни демонстрантите протестираат против промената на името

admin
Пред собраниската зграда започна протестот против договорот со Грција. Демонстрантите со пиротехника и патриотски песни излегоа на протестите, порачувајќи дека се спротивставуваат на промената на...