vesti24.mk

Tag : Договор од Преспа

ВЕСТИ

Заев доби укор од Атина за твитот каде користи придавка „Македонска фудбалска репрезентација“ 

admin
„Премиерот на Северна Македонија мора да го почитува Договорот од Преспа во сите контексти, вклучително и меѓународните спортски настани, ова по твитот на Зоран Заев...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Киријакос Мицотакис: Нема да гласаме за ратификација на преспанскиот договор

Ferad Aruc
Претседателот на најголемата опозициска партија во Грција, „Нова демократија“, Киријакос Мицотакис го повтори партискиот став, дека нема да дадат поддршка за договорот за името во...