vesti24.mk

Tag : доење

ЗАБАВА

Манекенка мета на критики поради фотографија на која дои бебе: Таа одговори на сите на кои им пречи

admin
Манекенката Елза Хоск проговори за бројните критики од нејзините следбеници поради фотографијата на која дои бебе, потенцирајќи дека тоа е сосема природен дел од мајчинството....
ЗАБАВА

Доколку мајката го конзумира ова млеко за време на доењето, бебето ќе биде помалку алергично на храна

admin
Бебињата чии мајки конзумираат кравјо млеко за време на доењето, се помалку алергични на храна, се посочува во истражување на Универзитетот во Гетеборг, Шведска. Истражувачите...
ЗАБАВА

Ако мајката го јаде ова додека дои, може да го заштити бебето од алергии

admin
Најновото истражување заговара дека децата треба да бидат изложени на јаткасти плодови рано во животот. Истражувачи од Канада откриле дека децата имале пет пати помала...
ЗАБАВА

Мајки, ова е важно да го знаете: Придобивките од доењето траат доживотно

admin
Мајките можат да пренесат доживотна заштита против инфекции на бебињата преку доењето, покажува нова студија на меѓународен тим научници предводени од Универзитетот во Кејптаун. Претходно...
ЗАБАВА

Оваа мајка стана мета на остри критики: Нејзиното дете има 4 години, а таа уште го дои (ФОТО)

admin
Риона О’ Конор (38), комичарка од Ирска, на својот Фејсбук профил објавила фотографии од својот четиригодишен син на кои го дои во едно кафуле. Нејзиниот...
ЗАБАВА

ВИДЕО: Во Јапонија татковците веќе можат да дојат бебиња

admin
Иновативен пластичен уред што личи на женски гради, ќе им овозможи на јапонските татковци да ги надојат своите бебиња, објави Дејли меил. Новиот продукт го...
ЗАБАВА

Едни ја фалат, други ја критикуваат: Го доеше бебето на модната писта додека рекламира бикини (ВИДЕО)

admin
Мара Мартин беше вистинска сензација на ревијата на Sports Illustrated на модната недела во Мајами. 32-годишната манекенка ја доеше својата 5-месечна ќеркичка додека дефилираше во...
ЗАБАВА

(ФОТО) Ги соблече градите и го направи најхрабриот потег

Ivana
Младата хокеарка Сара Смол ги изненади своите соиграчки во пресоблекувалната, но затоа ги собра сите симпатии на социјалните мрежи. Неосредно пред да започне нивниот важен...