vesti24.mk

Tag : дождови

ВЕСТИ

Вонредни најави од УХМР: Подгответе се за поројни дождови, грмежи и силен ветер

admin
УХМР за утре најавува дожд, локално пороен, грмежи и засилен ветер со брзина од над 60 километри на час. Врнежите се очекува да бидат пообилни...