vesti24.mk

Tag : Долар

ВЕСТИ СВЕТ

Ние Имаме Господ, а Тие го Имаат Доларот,Изјави Ердоган Откако Трамп ја Урна Турската Лира

Ferad Aruc
Претседателот Реџеп Таип Ердоган им порача на Турците да ги продадат своите долари и злато за да ја поддржат турската лира, чија вредност драматично падна...
СВЕТ

Пекинг тргнал во жестока пресметка, ќе ја “истурка” Америка од местото економска сила!

Ferad Aruc
Кина ги преземала првите чекори кон тоа увозната нафта да ја плаќа во јуани наместо во американски долари, во рамките на настојувањата на официјален Пекинг...
ЕКОНОМИЈА СВЕТ

ТРАМП ЌЕ ИГРА НА КАРТАТА НА ПОЕВТИН ДОЛАР ЗА ДА ГО ПОТТИКНЕ АМЕРИКАНСКИОТ ИЗВОЗ

Ferad Aruc
Доларот падна на најниско ниво во однос на еврото по изјавата на министерот за финансии на САД, Стивен Манучин дека послабата валута на краток рок...