vesti24.mk

Tag : долговечност

ЗАБАВА

Јапонците разработуваат теорија за долговечноста

admin
Научници од институтот Рикен во Toкиo, Јапонија разработуваат теорија околу тоа – зошто луѓето што живеат над 110 години, доживуваат толку длабока старост, пренесува „Мирор”....