vesti24.mk

Tag : долг

ВЕСТИ

Заев не престанува да ја задолжува Македонија, со новите 700 милиони евра долг ја турка ли државата во Грчко должничко сценарио? 

admin
Ја турка ли премиерот Зоран Заев Македонија во Грчко, должничко сценарио? Иако јавниот дол го надмина Мастришкиот критериум од 60% од Бруто домашниот производ (БДП)...
ВЕСТИ

Макрадули: АД Пошта има долг околу 10 милиони евра

admin
Генералниот директор на АД Пошта, Јани Макрадули изјави дека Владата и доделила на компанијата финансиски средства од буџетот поради загубите претрпени од пандемијата и стопирање...
ВЕСТИ

Комисија за финансии на ВМРО – ДПМНЕ: Резултат од политиките на СДСМ во 2019 година, +6000 денари долг за секого во Македонија

admin
Од почетокот на 2019 година СДСМ го зголеми јавниот долг за 12.485.128.081 денари, тоа се 6.000 денари дополнителен долг за секој граѓанин, објави комисијата за...