vesti24.mk

Tag : Долнени

ВЕСТИ

Трипуновски во посета на земјоделците од Долнени по вчерашното невреме

admin
После вчерашното невреме, заменик министерот Цветан Трипуновски денеска е во посета на општина Долнени. -Најпогодено е селото Заполжани и околината каде што градот уништил и...
МАКЕДОНИЈА

Завршува кампањата, од полноќ молк пред вторниот изборен круг

admin
На полноќ завршува изборната кампања за вториот круг од Локалните избори и почнува молкот пред гласањето во недела. Гласањето в недела, на 29 октомври, почнува...