vesti24.mk

Tag : домашен зеленчук

ЗАБАВА

Периодов зголемен бројот Британци затруени од домашен зеленчук

admin
Кога корона-пандемијата наложи целосен карантин во Велика Британија – најтешко погодената земја во Европа, многу Британци одлучија дома да одгледуваат зеленчук… Тоа, за да си...